komentowany artykuł:

Matura po czterdziestce
Matura po czterdziestce
Jak pokazuje przykład Lecha Wałęsy, żeby odmienić losy kraju, zostać prezydentem czy też dostać Nobla – wcale nie potrzeba matury. Tak... Ale w takim zwykłym codziennym życiu matura bywa czasem potrzebna. Większość osób egzamin dojrzałości zdaje przed dwudziestką. Ale wiele zdaje go o wiele później. Pytanie – skoro życie już ułożone i dało się bez matury przeżyć dwadzieścia lat, to do czego ona nam teraz?
 

liczba komentarzy: 6

# 62015.09.03, 12:49

Maria
Jeśli chodzi o przygotowanie do matury dla dorosłych z przerwą w nauce to ja polecam szkołę Forberg w Katowicach. Przede wszystkim w mojej grupie były same osoby dorosłe z długą przerwą w nauce. Dwie panie nawet z ponad dwudziestoletnią przerwą. Zajęcia prowadziły Panie egzaminatorki maturalne, były miłe, pomocne, zależało im żebyśmy wszyscy zdali. Cała nasza grupa zdała (było nas 7 osób) Ja nie chwaląc się zdałam pisemny język (rosyjski) na 92 % :)
# 52015.02.27, 09:22

jakula
Nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie Ci ochota żeby zmienić coś w swoim życiu. Matura może otworzyć wiele nowych możliwości. Talk Not Show: odkryj swoją pasję, poznaj kulisy zawodów youtu. be/jbBcKD-XPBw. Tutaj znajdziecie wywiady z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne zawody m. in. aktor, cukiernik, leśnik. Polecam :)
# 42014.10.15, 10:51

Kaśka
Matura w żadnym wieku to nie wstyd. Ja jestem w "słusznym wieku" i będę zdawała w przyszłym roku- nie miałabym takiej możliwości gdyby nie liceum zaoczne w Żaku w Świnoujściu bo nie miałam ukończonej szkoły średniej. Nic to nie kosztuję, bo uczę się bezpłatnie, poza czasem spędzonym nad lekturami
# 32012.07.13, 17:23

xyz
Super artykuł
Ja zdawałam pierwszy raz maturę w roku 2008 miałam wtedy jakieś 20 lat, teraz po tych 4 latach między czasie poznałam męża wstydziłam się mu o tym mówić, ale dzięki jego wsparciu złożyłam papiery do szkoły poszłam w maju na maturę i zdałam :)
Cieszę się jak dziecko:)
Warto mieć cele i konsekwentnie do nich dążyć mimo wszystko!
Pragnę jeszcze dodać, że w 2008 roku zdawałam i podchodziłam do matury natomiast Panie egzaminatorki oblały mnie 1 punktem, poprawka w sierpniu to samo po prostu wyjechałam do UK i tak czas leciał, ale tak bardzo pragnęłam mieć maturę, że nawet zapisałam się do szkoły do której zimno czy ciepło w weekendy uczęszczałam i jestem z siebie bardzo dumna:)
Acha zmieniałam między czasie język z niemieckiego na angielski :)
# 22011.08.20, 22:34

ema
jestem po 40 złożyłam papiery do szkoły ,pragnę zdać maturę,wcześniej nie miałam takich możliwości dom dzieci,i praca zmianowa . Martwię się że za długo się oglądałam .
# 12010.03.20, 17:11

Kasia
ja już mam prawie 25 lat i nie mam matury.
w trakcie matury < w wieku 20 lat> wyjechałam do Szwecji do pracy sezonowej, teraz czuję jakby mi czegoś brakowało, chciałabym ją mieć.
Teraz jestem za granicą i nie mogę przyjechać do Polski zrobić kursu. W moim wieku to już pora o dzieciach myśleć :)

mam nadzieje że kiedyś ją zdam, chciałabym również zacząć studia, żeby w tym życiu coś osiągnąć :)

szukaj

motto tygodnia

Informuje się niniejszym o wprowadzeniu notatek :) ssaaa

uśmiechnij się

kariera

Kobieta proaktywna i Viktor Frankl
Proaktywność to po prostu postawa odpowiedzialności za siebie, za własne życie, z której wypływa inicjatywa i chęć działania.
 
Wizualizacja - coś dla leniwych
Kiedy znajdziemy się w jakiejś konkretnej sytuacji, dzięki wcześniejszemu jej wyobrażaniu sobie, będziemy już wiedzieć, „co się zdarzy”.
 
Jak zostałam feministką
Zostałam feministką tak dawno, że już nawet nie pamiętam kiedy. Przyczyniło się do tego grzeczne pisemko dla dziewcząt o nazwie „Filipinka”. Miałam naście lat.
 

psychologia

Totalny dół i jak z niego wyjść
Jest dobra wiadomość dla nas wszystkich: bez względu na to, jak długo już siedzisz w swoim dołku, możesz z niego wyjść w każdej chwili.
 
Porzucone marzenia
Kiedy jesteśmy dziećmi, snucie marzeń, wyobrażanie sobie różnych rzeczy, jest dla nas stanem naturalnym. Lubimy to robić. To świetna, uskrzydlająca zabawa!
 
Szklanka do połowy pełna, czyli co zrobić, żeby mieć dobry humor?
Wszystkie znamy powiedzenie o szklance. Jest to banał nad banały. Nie zauważamy, że w życiu nasza szklanka wydaje nam się pusta, chociaż jest w połowie pełna.
 

zdrowie

Jak łatwo i skutecznie rzucić palenie?
Jak rzucić palenie? Jak najszybciej! Przeczytaj o najlepszym sposobie rzucenia palenia papierosów i bądź od dziś osobą niepalącą!
 
Co to jest wellness?
Spotykam się z tym słowem, zwłaszcza w zestawieniu: wellness, fitness, spa. O ile fitness i spa zadomowiły się w naszym języku, o tyle wellness jest zagadką.
 
Zaburzenia erekcji – czekać czy reagować?
Większość nic z tym nie robi. Jedni są przekonani, że zaburzenia erekcji same miną, nie szukają pomocy, drudzy wychodzą z założenia, że im to już nic nie pomoże
 

partner

Podrywanie dziewczyn dla początkujących
Trzy prawdy skutecznego podrywu: Dziewczyny to nie ryby. Dziewczyny to nie samoloty. Dziewczyny to nie telefony komórkowe.
 
Trójkąt... bo ja kocham dwie osoby
Zakładamy, że jedyną normalną związkową konstelacją jest para. Żyjemy w parach. Trójkąty i wszelkie inne wielokąty już z definicji są zepsute i podejrzane.
 
Kto chce być kobietą? Kobiety TV!
Mówi się, że najlepszym przyjacielem kobiety jest gej. Ale czy to prawda? Geje są raczej zajęci mężczyznami i męskością. W kobiecości kochają się transwestyci.
 

dziecko

Poród naturalny, poród pełen magii!
Poród naturalny to nie tylko poród „siłami natury”. Poród naturalny to poród w życzliwym otoczeniu, w wodzie, lotosowy, z doulą, z partnerem a nawet na plaży!
 
Co twoje dziecko wie o pieniądzach?
Dzieci, wbrew temu, co może nam się wydawać, też myślą o pieniądzach. Tym, bardziej ich chcą, im mniej pieniędzy mają ich rodzice.
 
Poród. Dlaczego się go boimy i czy strach ma sens?
Poród: czy jest jak przeciąganie otwartego parasola przez dziurkę od klucza? Czy jest naturalnym procesem, który można przeżyć z radością? Czy może być piękny?
 

uroda

Depilacja brazylijska - słodka i tajemnicza
Wosk czy cukier? W domu czy u kosmetyczki? Paseczek czy „biały tygrys”? Depilacja brazylijska, czyli jak skutecznie i bezpiecznie wydepilować wzgórek Wenery.
 
Czy kolagen pozwoli zachować ci młodość?
Kolagen – białko młodości. Kolagen jest białkiem, naturalnie wytwarzanym przez ludzki organizm.
 
Cera - piękna i świetlista...
Wygląd naszej cery zależy od genów i wieku, naszej diety, stylu życia, zdrowia, tego czy palimy papierosy lub przesiadujemy na słońcu, jak ją pielęgnujemy
 

horoskop

Horoskop dla Pani Byk
Pani Byk to osoba urodziwa, utalentowana, uduchowiona i bardzo sexy. A przy tym uczciwa aż do przesady. Lubi mieć pieniądze i wykopie je spod ziemi.
 
Panna
Powiedzieć o niej można „cicha woda”, gdyż zawsze wydaje się grzeczna, sympatyczna i posłuszna. Lecz nawet małoletnia Panna ma pewien temperament, skrywany...
 
Baran
Baran to bardzo dobre dziecko, chociaż trochę uparte. Zaangażowane w naukę, ambitne. Wojownicza natura tego znaku jednak sprawia, że małe Baranki jak i większe
 

polecamy również

wSukience.pl kontakt
motywacja i optymizm na każdej stronie