komentowany artykuł:

Matura po czterdziestce
Matura po czterdziestce
Jak pokazuje przykład Lecha Wałęsy, żeby odmienić losy kraju, zostać prezydentem czy też dostać Nobla – wcale nie potrzeba matury. Tak... Ale w takim zwykłym codziennym życiu matura bywa czasem potrzebna. Większość osób egzamin dojrzałości zdaje przed dwudziestką. Ale wiele zdaje go o wiele później. Pytanie – skoro życie już ułożone i dało się bez matury przeżyć dwadzieścia lat, to do czego ona nam teraz?
 

liczba komentarzy: 6

# 62015.09.03, 12:49

Maria
Jeśli chodzi o przygotowanie do matury dla dorosłych z przerwą w nauce to ja polecam szkołę Forberg w Katowicach. Przede wszystkim w mojej grupie były same osoby dorosłe z długą przerwą w nauce. Dwie panie nawet z ponad dwudziestoletnią przerwą. Zajęcia prowadziły Panie egzaminatorki maturalne, były miłe, pomocne, zależało im żebyśmy wszyscy zdali. Cała nasza grupa zdała (było nas 7 osób) Ja nie chwaląc się zdałam pisemny język (rosyjski) na 92 % :)
# 52015.02.27, 09:22

jakula
Nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie Ci ochota żeby zmienić coś w swoim życiu. Matura może otworzyć wiele nowych możliwości. Talk Not Show: odkryj swoją pasję, poznaj kulisy zawodów youtu. be/jbBcKD-XPBw. Tutaj znajdziecie wywiady z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne zawody m. in. aktor, cukiernik, leśnik. Polecam :)
# 42014.10.15, 10:51

Kaśka
Matura w żadnym wieku to nie wstyd. Ja jestem w "słusznym wieku" i będę zdawała w przyszłym roku- nie miałabym takiej możliwości gdyby nie liceum zaoczne w Żaku w Świnoujściu bo nie miałam ukończonej szkoły średniej. Nic to nie kosztuję, bo uczę się bezpłatnie, poza czasem spędzonym nad lekturami
# 32012.07.13, 17:23

xyz
Super artykuł
Ja zdawałam pierwszy raz maturę w roku 2008 miałam wtedy jakieś 20 lat, teraz po tych 4 latach między czasie poznałam męża wstydziłam się mu o tym mówić, ale dzięki jego wsparciu złożyłam papiery do szkoły poszłam w maju na maturę i zdałam :)
Cieszę się jak dziecko:)
Warto mieć cele i konsekwentnie do nich dążyć mimo wszystko!
Pragnę jeszcze dodać, że w 2008 roku zdawałam i podchodziłam do matury natomiast Panie egzaminatorki oblały mnie 1 punktem, poprawka w sierpniu to samo po prostu wyjechałam do UK i tak czas leciał, ale tak bardzo pragnęłam mieć maturę, że nawet zapisałam się do szkoły do której zimno czy ciepło w weekendy uczęszczałam i jestem z siebie bardzo dumna:)
Acha zmieniałam między czasie język z niemieckiego na angielski :)
# 22011.08.20, 22:34

ema
jestem po 40 złożyłam papiery do szkoły ,pragnę zdać maturę,wcześniej nie miałam takich możliwości dom dzieci,i praca zmianowa . Martwię się że za długo się oglądałam .
# 12010.03.20, 17:11

Kasia
ja już mam prawie 25 lat i nie mam matury.
w trakcie matury < w wieku 20 lat> wyjechałam do Szwecji do pracy sezonowej, teraz czuję jakby mi czegoś brakowało, chciałabym ją mieć.
Teraz jestem za granicą i nie mogę przyjechać do Polski zrobić kursu. W moim wieku to już pora o dzieciach myśleć :)

mam nadzieje że kiedyś ją zdam, chciałabym również zacząć studia, żeby w tym życiu coś osiągnąć :)

szukaj

motto tygodnia

Informuje się niniejszym o wprowadzeniu notatek :) ssaaa

uśmiechnij się

kariera

Czy jesteś szczęśliwa w pracy?
Dzisiaj zła, stresująca praca potrafi wpędzić do grobu. Więc zrób wszystko, żebyś mogła w pracy być szczęśliwa! To w końcu całe osiem godzin dzień w dzień!
 
II Kongres Kobiet
W ubiegły weekend (18-19 czerwca) odbył się już drugi Kongres Kobiet. Zgromadził ponad 4 tysiące uczestniczek i uczestników.
 
Wizualizacja - coś dla leniwych
Kiedy znajdziemy się w jakiejś konkretnej sytuacji, dzięki wcześniejszemu jej wyobrażaniu sobie, będziemy już wiedzieć, „co się zdarzy”.
 

psychologia

Rozstępy, cellulit, okulary - ja jestem brzydka!
Smaruj się kremami na rozstępy. To pomaga. Ale przyzwyczajaj się do myśli, że to ty masz być centrum świata, a nie twoje nogi, brzuch czy pupa.
 
Totalny dół i jak z niego wyjść
Jest dobra wiadomość dla nas wszystkich: bez względu na to, jak długo już siedzisz w swoim dołku, możesz z niego wyjść w każdej chwili.
 
Chcę być szczupła, ale mi się nie chce!
Ten tekst będzie bardzo subiektywny, bo napisany przeze mnie – miłośniczkę czekolad i ciastek tortowych. Więc na pewno nie powiem – zrezygnuj ze słodyczy.
 

zdrowie

Omega 3 i omega 6 – o co w tym chodzi?
Kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Co tak naprawdę o nich wiemy? Gdzie ich szukać? I czy w ogóle są takie niezbędne?
 
Ładna skóra? Witamina A!
Witamina A zapewnia prawidłowy wygląd skóry. Zwiększa oporność na zakażenia. Osoby, które dużo pracują przy komputerze, potrzebują większych ilości witaminy A.
 
Anoreksja – jakie są jej objawy?
Anoreksja, inaczej jadłowstręt psychiczny, nie była nigdy niczyją fanaberią. Chociaż niektórzy tak na nią patrzą. Pierwsze przypadki zostały opisane w XIX wieku
 

partner

Jak kobietę poderwać, żeby nie oberwać, czyli...
W oczach mężczyzn bowiem jesteśmy jak szafy pancerne – wystarczy wystukanie odpowiedniego kodu, a już mamy rzucić się na szyję, rozłożyć nogi oraz wyjść za mąż.
 
10 sposobów na podryw
Podryw na 10 sposobów
 
Pranie i sprzątanie, czyli partnerstwo w praktyce
Wydaje się, że dla kobiet słowo „partnerstwo” jest oczywistą oczywistością. Toż w naszych czasach, w XXI wieku, tylko związek partnerski ma szansę przetrwania.
 

dziecko

Poród. Dlaczego się go boimy i czy strach ma sens?
Poród: czy jest jak przeciąganie otwartego parasola przez dziurkę od klucza? Czy jest naturalnym procesem, który można przeżyć z radością? Czy może być piękny?
 
Poród i hormony
Prolaktyna, oksytocyna, adrenalina i endorfiny – czy są lepsze niż środki przeciwbólowe i antydepresanty?
 
Wyciągałam z szafy kołdrę... Poród domowy
Rodzić koniecznie w szpitalu? Moja pierwsza refleksja po moim porodzie domowym była taka: Kobieta rodząca ma w sobie niesłychaną siłę i moc sprawczą.
 

uroda

Tonik - świetny sposób na nawilżanie
Pokrzep twarz tonikiem. Nazwa pochodzi z języka angielskiego, po ang. ’tonic’ to tyle, co krzepiący, wzmacniający.
 
W upał w rajstopach
Kobiety noszą krótkie spodenki, a pod nimi grube czarne rajstopy! Chodzę i zastanawiam się: czy to moda, czy to wstyd?
 
Depilacja brazylijska - słodka i tajemnicza
Wosk czy cukier? W domu czy u kosmetyczki? Paseczek czy „biały tygrys”? Depilacja brazylijska, czyli jak skutecznie i bezpiecznie wydepilować wzgórek Wenery.
 

horoskop

Wodnik
Dziecko Wodnik bywa problematyczne. Nastolatek – Wodnik bywa problematyczny tym bardziej. Jeśli ktoś będzie łamał rodzicielskie zakazy to właśnie on.
 
Horoskop dzienny, czyli dziś i jutro pod lupą
Czym jest horoskop dzienny, jak się go wyznacza i jak nasz dzienny horoskop ma się do horoskopu urodzeniowego.
 
Koziorożec
Koziorożce to ciekawe młode osoby. Przyjaciół od serca mają niewielu, ale za to niezwykle lojalnych..
 

polecamy również

wSukience.pl kontakt
motywacja i optymizm na każdej stronie